بلاک چین (Blockchain) یک فناوری جدید است که در تراکنش‌های مالی آنلاین به کار گرفته می‌شود اما استفاده از این تکنولوژی فقط به تراکنش های مالی معطوف نمی شود و می توان در توسعه پلتفرم های شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ جزئیات فنی آسیب‌پذیریهایی که به‌تازگی بر روی تراشه‌های اینتل پدیدار شده‌اند، نشان می‌دهد که این آسیب‌پذیریها همه پردازنده‌های مهم از جمله AMD، ARM و Intel را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

پیام رسان سروش

در پی فیلترینگ تلگرام عده ای به فکر جایگزین کردن این پیام رسان با اپلیکیشن های ایرانی از قبیل سروش افتادند. اما سوالی که اغلب از سوی بسیاری از کاربران مطرح می شود، این است که آیا تلگرام و سروش از لحاظ امنیتی جایگزین خوبی برای یکدیگر هستند؟

یکی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی در زمینه تأثیر فیلترینگ تلگرام بر کسب و کارهای مجازی در ایران گفت: در این شبکه اجتماعی، ما فضایی با مخاطبان بسیار داشتیم و آمار ما نشان می‌دهد که در شهر تهران 66 درصد کاربران تلگرام روزانه بیشتر از یک ساعت و نیم در اینترنت حضور دارند.

tehran

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از 330 هزار بار دانلود نقشه اماکن امن تهران طی دو روز گذشته و به دنبال زلزله تهران خبر داد.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، آمار بازدید از سایت شهرداری تهران در روزهای دوم و سوم دی ماه ۹۶ به بالاترین حد خود رسید.